NEFE: Nemzetközi Fejlesztési és  Humanitárius munka: 

Az Afrikáért Alapítvány a nemzetközi fejlesztési együttműködési és humanitárius (NEFE) tevékenységet hajt végre Afrikában. Magyarországon és Europán belül globális nevelés keretében, társadalomtudatosítási, érzékenyítő és szemlélet formálási valamint adományszervezési tevékenységet végez. Az Alapítvány elsődleges célja és alapelve olyan gyakorlati tudás átadása, amely az Afrikában élők számára önállóan is megvalósítható. Az eseti segítségnyújtások megerősíthetik az afrikaiak azon hitét, miszerint ők „képtelenek” mindezekre. Az Alapítvány ezért különös hangsúlyt fektet az oktatásra, a mindennemű tudás és tapasztalat átadására, mert valljuk, hogy Afrikának elsősorban nem  csak anyagi, tárgyi segélyekre van szüksége, hanem sokkal inkább arra a tudásra, amely e javak önálló megszerzéséhez segíti az ott élőket. 

Tevékenységünk Afrikában

SZOCIÁLIS ÉS OKTATÁSI GYERMEKKÖZPONT LÉTREHOZÁSA

Az alapítvány hosszú távú célja, hogy Kongóban, Tanzániában és Etiópiában, továbbá reményeink szerint több afrikai országban olyan központokat hozzon létre, amelyek a hátrányos helyzetű gyermekek életkörülményeinek javításához, későbbi jobb boldogulásához szükséges minden alapvető lehetőséget biztosítanak: árvaház, oktatás, egészségügyi ellátás, jövedelemtermelő szakmai tevékenység és szakképzés.

KONGÓ

Az Afrikáért Alapítvány Kongó fővárosában, Kinshasában tartja fenn a 700 tanulót befogadó Othniel Általános és Középiskolát, amely az alapítvány létrejöttekor tevékenységének kiindulópontja volt és egyik alappillére a tervezett szociális és oktatási gyermekközpontnak. Afrika szerte probléma, hogy a gyermekek oktatását az állam nem támogatja. Kongóban is hasonló a helyzet: 10 iskoláskorú gyermekből csak 4 jár iskolába. Úgy gondoljuk, a megfelelő szintű oktatás biztosítása az egyik legalapvetőbb dolog, amit a felnövekvő generáció számára biztosítani szükséges.

Az Afrikáért Alapítvány egy személyes kapcsolaton alapuló, átlátható Diáktámogatási programot dolgozott ki, mely lehetőséget nyújt az Othniel Általános és Középiskolában tanuló diákok tandíjköltségének átvállalására. Ez havonta, gyermekenként 3500 forintot és egy ún. „tizenharmadik” havi befizetést jelent, mely utóbbit mindig egy adott, iskolai fejlesztési célra fordítunk. Az örökbefogadási programon belül fontosnak tartjuk, hogy a támogatók és támogatottak között személyes, interaktív kapcsolat alakulhasson ki, ehhez szükségszerű, hogy az iskola tanáraival és diákjaival folyamatos kapcsolatot tartsunk fenn. A támogatottakról, az afrikai, azon belül is a kongói nevelési rendszerről, illetve az iskolások hétköznapjairól igyekszünk a támogatókhoz széleskörű ismeretanyagot eljuttatva reális képet mutatni. A diáktámogatási program meghirdetése óta az iskola folyamatosan fejlődik és bővül, 2005-2006-ban hat új osztály indult és 500 fővel többen iratkoztak be. 2005 őszi missziónk során ünnepélyes keretek között leraktuk az első kongói-magyar iskola alapkövét. 2006 szeptemberében az iskola első blokkját adtuk át tanárainknak és tanulóinknak. A második blokkot 2014-ben húztuk fel.

Az iskoláról részletesen itt , a programról pedig itt olvashatsz.

Támogatási formák

A College Othnielben tanuló diákokat csak Oktatási támogatással tudod támogatni, míg a La Providence Árvaház árváit a következő formák egyikével: oktatási, étkezési (2db), lakhatási, ruházati, egészségügyi, szociális, szabadidős és életkezdési támogatással.

Légy önkéntes

Ahhoz, hogy valaki az alapítvány önkénteseként kiutazhasson, fontos, hogy szoros kapcsolatot épüljön ki közte és az alapítvány között, hiszen tudnunk kell, milyen képességeire és ismereteire számíthatunk a kint végzett munkában.

Küldj ajándékot a gyerekeknek

Tanácsoljuk, hogy a gyermek(ek) számára hasznos dolgokat küldj ajándékba: olyan eszközöket, amelyek a tanuláshoz szükségesek, vagy a hétköznapi életükben fel tudják őket használni, de ugyanakkor örömöt is szereznek számukra.
Tevékenységünk Magyarországon

Tevékenységünk során nagy hangsúlyt helyezünk arra, hogy Magyarországon hitelesen bemutatásra kerüljön Afrika, a kontinens helyzete, a reális segítségnyújtási lehetőségek. Célunk, hogy hazánkban is egyre többen aktívan részt tudjanak venni a globális segítségnyújtásban, és különösen az afrikai emberek életkörülményeinek javításában.

Magyarországon az esélyegyenlőség elősegítése érdekében végzünk társadalomformáló tevékenységet, tolerancia-előadások, kiállítások, filmvetítések, kulturális programok szervezésével.

Az elmúlt évek során az ország számtalan pontján (Debrecen, Pécs, Kecskemét, Elek, Békéscsaba, Győr, Abony, Gyömrő, Nyíregyháza, Dunaföldvár, illetve Budapest számos helyszínén) évente kb. 70-100 előadást tartva jutottunk el az Afrika hiteles megismerésére nyitott közönséghez. 

Több tucat kulturális rendezvényen vettünk részt rendezőként, vendégként, kiállítóként, melyek az egyéni társadalmi szerepvállalást (Tranzit Fesztivál, Afrika-Ázsia Napok stb.) vagy a migránsok befogadását (Migráns Fesztivál) segítették elő. Szervezetünk rendszeresen részt vesz a Sziget Fesztiválon és a Művészetek Völgye fesztiválon is. Előadásaink anyagát kongói és etiópiai munkásságunk során készített film-és fényképfelvételek, illetve személyes tapasztalataink adják. Fényképeink válogatásából, illetve kongói iskolánk gyermekei által készített gyermekrajzokból, valamint afrikai tárgyakból fotó- és tágykiállításokat rendezünk.

2007 nyarán rendeztük meg először a 10 napos Afrika Völgy fesztivált a kapolcsi Művészetek Völgye hivatalos rendezvényeként.

Kérjük, hogy amennyiben ismersz olyan programhelyszínt, ahol érdeklődnének rendezvényünk, kiállításunk, ismeretterjesztő előadásunk vagy tolerancia-programunk iránt, lépj kapcsolatba velünk: